Blogger’a Nasıl Üye Olurum? (Resimli Anlatım)

17 Ocak 2015 - 624 Okunma
Blogger’a Nasıl Üye Olurum? (Resimli Anlatım)
Blogger‘a üye olmak ve bir blog kurmak oldukça basit bir işlemdir. İnternet dünyasının gün geçtikçe büyümesiyle, insanlar kendilerini sanal ortamda ifade etmek, düşüncelerini paylaşmak, oluşturdukları her çeşit ürününü ziyaretçiye sunmak, para kazanmak gibi birçok seçeneğin içinde buldular. Blogger.com bu işe adım atmak isteyenler için güzel bir site. Şimdi bu siteye nasıl üye olacağımızı ve bir […]

Blogger‘a üye olmak ve bir blog kurmak oldukça basit bir işlemdir. İnternet dünyasının gün geçtikçe büyümesiyle, insanlar kendilerini sanal ortamda ifade etmek, düşüncelerini paylaşmak, oluşturdukları her çeşit ürününü ziyaretçiye sunmak, para kazanmak gibi birçok seçeneğin içinde buldular.

Blogger.com bu işe adım atmak isteyenler için güzel bir site. Şimdi bu siteye nasıl üye olacağımızı ve bir blog kuracağımızı görelim.

Blogger.com‘a üye olmak için bir Google (Gmail) hesabımız olması gerekir. Bunu nasıl alacağınızı bilmiyorsanız Bu yazıyı okumanızı öneririm.

Gmail‘e üye olduktan sonra Gmail Kullanıcı adı ve şifresiyle Blogger.com‘a giriş yapmak yeterli oluyor.

blogger-uyelik

Burada Yeni Blog‘a tıklayın ve karşınıza çıkan alanları doldurun.

blogger-ilkteknoloji-blog-acma

Blogunuzun Başlığını seçin, ona uygun bir adres ve Şablon yani Tema seçin. Burada gerekli alanları ayarlayıp Blog Oluştur‘a tıklayın.

blogger-ilkteknoloji-blog-yayin-gonderme

Bu ekranda Yayın Göndermeye Başla linkine tıklayın.

blogger-konuyu-yayinla

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi (Tıklarsanız büyük hali görünecektir) Başlığımızı yazıp, Konu içeriğini Word benzeri bir araçla oluşturup (ki bu araçla resim, video, yazı tipi, yazı rengi gibi değişiklikler yapabiliyoruz) Yayınla tuşuna bastığımızda blogumuzda yazımız yayınlanmış oluyor.

 

ITC | İlkteknoloji