Facebook Hayranı Ol / Beğen (Like) Kutusu Yapma

23 Ocak 2015 - 792 Okunma
Facebook Hayranı Ol / Beğen (Like) Kutusu Yapma
Sosyal medyanın belki de en gelişmiş aracı olan Facebook’u sitenize dahil etmek ve Facebook’taki bu potansiyeli projenize çekmek istiyorsanız, o yollardan biri olan. Facebook’ta oluşturduğunuz sayfanız için Beğen butonu oluşturmak bunlardan biri olacaktır. Nasıl Yaparız? Facebook sayfanızdaki üye sayfasını arttırmak için Beğen butonu koymanız işe yarayacaktır. Bunun için eskisi gibi uzun bir uğraşta gerekmiyor. İlk başta BURADAKİ linke […]

Sosyal medyanın belki de en gelişmiş aracı olan Facebook’u sitenize dahil etmek ve Facebook’taki bu potansiyeli projenize çekmek istiyorsanız, o yollardan biri olan. Facebook’ta oluşturduğunuz sayfanız için Beğen butonu oluşturmak bunlardan biri olacaktır.

Nasıl Yaparız?

Facebook sayfanızdaki üye sayfasını arttırmak için Beğen butonu koymanız işe yarayacaktır. Bunun için eskisi gibi uzun bir uğraşta gerekmiyor.

İlk başta BURADAKİ linke tıklayın. Burada Facebook Page URL yerine Facebook Sayfanızın linkini yazın. Width Beğen Kutusunun genişliğini height ise yüksekliğini belirler. Diğer ayarları deneme-yanılma yoluyla yapıp Get Code‘a tıklayın.

facebook-sayfa-like-box

 

Verdiği kodları websitenizde koymanız gereken yere yapıştırın.

<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
  if (d.getElementById(id)) return;
  js = d.createElement(s); js.id = id;
  js.src = "//connect.facebook.net/tr_TR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.0";
  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

Yukarıda gördüğünüz kısmı websitenizde <body> etiketinin hemen altına yapıştırın.

<div class="fb-like-box" data-href="sayfanızın linki" data-colorscheme="light" data-show-faces="true" data-header="true" data-stream="false" data-show-border="true"></div>

Bu kısmıysa Beğen Kutusunun sitenizin hangi bölümünde gözükmesini istiyorsanız oraya koyun. Bu şekilde Sitenize gelenler Facebook Sayfanız olduğunu farkedip, güncel konuları takip etmek için sizin sayfanızı beğenebilirler.

ITC | İlkteknoloji