Jquery ile yapılmış işinize yarayabilecek araçlar

26 Ocak 2015 - 594 Okunma
Jquery ile yapılmış işinize yarayabilecek araçlar
Eskiden dinamik web sayfaları derken bunun server-side kısmını ele alırdık. AJAX ile birlikte artık sadece kod değil görüntüde oldukça dinamik, yerinde düzenleme ile yapılan değişiklikler, kendini yenileyen divler ve benzer uygulamalar. Hem programcının işini basitleştirdi, hem de ziyaretçinin daha hoş görünen bir sitede gezmesine sebep oldu. Başlıktanda anladığınız gibi işimizi kolaylaştıracak AJAX kütüphanelerinden neredeyse en […]

Eskiden dinamik web sayfaları derken bunun server-side kısmını ele alırdık. AJAX ile birlikte artık sadece kod değil görüntüde oldukça dinamik, yerinde düzenleme ile yapılan değişiklikler, kendini yenileyen divler ve benzer uygulamalar. Hem programcının işini basitleştirdi, hem de ziyaretçinin daha hoş görünen bir sitede gezmesine sebep oldu.

Başlıktanda anladığınız gibi işimizi kolaylaştıracak AJAX kütüphanelerinden neredeyse en ünlüsü olan Jquery ile yapılmış örnekleri sizle paylaşmak istedim. Bu örnekleri kullanmasınız bile Jquery dili ve kullanışlılığı açısından size bir fikir verecektir.

News Ticker Pro for Jquery

Sitenizde kullanmanız için bir Haber bantı veya html içerik gösterebileceğiniz bir “Slider” arıyorsanız işinize yarayabilir.

news-ticker

 

http://plugins.jquery.com/inewsticker/

S3Slider Jquery Plugin

Bu slider Afiş sistemi tarzı birşeyler yapabilirsiniz. Resim, başlık ve açıklamaya izin veren yapısı ve esnekliği işinize yarayabilir.

serie3-slider

 

http://www.serie3.info/s3slider/index.php

ITC | İlkteknoloji