WordPress: Etikete göre yazı Sıralama

2 Aralık 2014 - 601 Okunma
WordPress: Etikete göre yazı Sıralama
WordPress, her gün gelişen ve eklentileriyle yeni özellikler kazanan bir altyapı ve bu yapıyla birden fazla şey yapmak isteyebiliriz. Etikete göre yazı sıralama da bunlardan biri. Wordpress’teki çoğu şeyi eklentilerle bulsakta, eklentileri kullanmak istemediğiniz durumlar olabilir. Sonuçta eklentilerde bulunan ek özelliklere ihtiyacımız olmayabilir. Etikete göre yazı sıralama dediğimizde WP’de Kategori ve Etiketin çalışma prensibi gelebilir. WordPress’te […]

WordPress, her gün gelişen ve eklentileriyle yeni özellikler kazanan bir altyapı ve bu yapıyla birden fazla şey yapmak isteyebiliriz. Etikete göre yazı sıralama da bunlardan biri.
Wordpress’teki çoğu şeyi eklentilerle bulsakta, eklentileri kullanmak istemediğiniz durumlar olabilir. Sonuçta eklentilerde bulunan ek özelliklere ihtiyacımız olmayabilir.

Etikete göre yazı sıralama dediğimizde WP’de Kategori ve Etiketin çalışma prensibi gelebilir. WordPress’te istediğiniz Etiket e tıkladığınızda o Etiketle ilgili konuları kategori sayfasına benzer bi sayfada listeletebiliriz ama biz bunu Anasayfa’da yapmak istiyoruz.

Anasayfa’da Etikete göre Sıralama

Aşağıda vereceğim kodu eklediğinizde istediğiniz Tag (Etikete) göre sıralanmış 10 konuya sahip olabileceksiniz. Aşağıdaki kodda sizin için önemli olan $secilmis_etiket değişkeninin karşısına sıralamak istediğiniz Etiketin adını yazın. Ben örnek olarak wp etiketini yazdım. Önemli: Bu kod yumağı sadece bir etiket yazılması için tasarlanmıştır. Seçilmiş etiket değişkeninin karşısına birden fazla etiket yazarsanız. Kod çalışmayacaktır.

<?php
// Ed Secilmis Etiket
$secilmis_etiket = 'wp';
if (isset($secilmis_etiket)) { // secilmis_etiket in yazılıp yazılmadığını Kontrol edelim
$args=array(
'tag' => $secilmis_etiket,
'showposts'=>10, // Gösterilecek Konu Sayısı
);
$my_query = new wp_query($args);
if( $my_query->have_posts() ) {
$etiket_yazdir = ucwords($secilmis_etiket);
echo '<h3>'.$etiket_yazdir.' ile ilgili yazılar</h3><ul>';
while ($my_query->have_posts()) {
$my_query->the_post();
?>
<li><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php
} echo '</ul>';}
wp_reset_query();
} else { echo "Seçilmiş Etiket Boş yada Yanlış Girilmiş";}
?>

Yukarıdaki kodu sitenin Anasayfasına veya Anasayfa Sidebar’ına eklediğinizde kod doğru bir etiket girilmişse doğru olarak çalışacaktır. Sağlıcakla Kalın.

ITC | İlkteknoloji