WordPress Super Popup Eklentisi

22 Aralık 2014 - 760 Okunma
WordPress Super Popup Eklentisi
Bu yazımızda Wp Super Popup denilen eklentiyi inceleyeceğiz. Bu eklenti WordPress girişinde ekranınızı karartarak bir pencere açmanıza olanak sağlıyor. Ne işe yarar? Bu eklenti yardımıyla ziyaretçilere yapmak istediğiniz uyarı veya duyuruları bu pencere ile gösterebilirsiniz. Bunların dışında Facebook sayfanızla ilgili bilgi vb. şeyleri ziyaretçiniz sitenize girmeden önce gösterebilirsiniz. Nasıl Kullanılır? Eklentiyi WordPress Super Popup sayfasından […]

Bu yazımızda Wp Super Popup denilen eklentiyi inceleyeceğiz. Bu eklenti WordPress girişinde ekranınızı karartarak bir pencere açmanıza olanak sağlıyor.
Ne işe yarar?

Bu eklenti yardımıyla ziyaretçilere yapmak istediğiniz uyarı veya duyuruları bu pencere ile gösterebilirsiniz. Bunların dışında Facebook sayfanızla ilgili bilgi vb. şeyleri ziyaretçiniz sitenize girmeden önce gösterebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Eklentiyi WordPress Super Popup sayfasından indiriniz. Zipli dosyayı açınız ve içindeki klasörü wp-content/plugins klasörü içine atınız. Ardından WordPress inize giriş yaparak Eklentiler altından WordPress Super Popup Eklentisini Etkinleştirin. Bunu yaptığınızda sağ Menüde Super Popup diye bir sekme oluşmuş olması gerek. Buradaki ayarları biraz açıklayalım.

  • Status: Eklentinin, etkin olup olmayacağını seçiyorsunuz
  • Paths inclusion/exclusion: Popup pencerenin, hangi sayfalarda açılacağını seçebiliyorsunuz
  • Show the popup: Burada ise, popup pencerenin kaç günde bir tekrarlanacağı yada ilk kaç ziyarette tekrarlanacağını seçiyorsunuz.
  • Popup content load mode: Bu kısımda, açılan pencerenin içerisinde sizin belirleyeceğiniz bir linkinmi, yoksa yazı editöründen yazacağınız bir yazının mı gözükeceğini seçebiliyorsunuz. Ayrıca kod eklemek için ise 3. seçeneği kullanabilirsiniz
  • Aşağıya indiğinizde sayfanın Genişliği, yüksekliği, kaç ms de Popup ın açılacağı gibi bilgileri girebiliyorsunuz.
ITC | İlkteknoloji