WordPress yada siteniz için Facebook Sayfası Hayranı ol butonu eklemek

23 Aralık 2014 - 682 Okunma
WordPress yada siteniz için Facebook Sayfası Hayranı ol butonu eklemek
İşte Hayranı Ol Butonu da bunlardan biri, eğer bir web siteniz varsa ve bunu facebook ile ilişkilendirmek istiyorsanız, ilk önce facebook’ta bu sitenin bir sayfasını açın. Daha sonra bu site üzerinden yaptığınız yayınları gerek manuel olarak, gerekse bir eklenti yardımıyla Facebook sayfanıza taşıyın yada sadece yenilikleri kısaca o sayfada siz haber verin. Peki bunları yaparken […]

İşte Hayranı Ol Butonu da bunlardan biri, eğer bir web siteniz varsa ve bunu facebook ile ilişkilendirmek istiyorsanız, ilk önce facebook’ta bu sitenin bir sayfasını açın. Daha sonra bu site üzerinden yaptığınız yayınları gerek manuel olarak, gerekse bir eklenti yardımıyla Facebook sayfanıza taşıyın yada sadece yenilikleri kısaca o sayfada siz haber verin.

Peki bunları yaparken Facebook sayfanızın hayran/üye sayısını nasıl arttıracaksınız, listenizdeki herkese davetiye göndermek bir yerden sonra yetmeyecektir, bunun için Facebook Tools’lardan Hayranı Ol kutucuğu sitenize giren ve Facebook hesabı olan ziyaretçilerin, sizi facebook üzerinden kolayca takip etmesini sağlayacaktır.

Bunu yaptığımızda projemize ne gibi yararlar sağlayacağını düşünüyorsak;

  • Site tanıtımını yapmamızı,
  • insanların bizi daha çabuk takip etmesini,
  • Sitemizi takip eden kişi sayısının artmasını,
  • SEO işlemleri ile ilgili katkıyı
  • Backlink artımını sağlar.

İşte yukarıda sözü edilen şeylerde özellikle Blog ve içeriği devamlı eklenen ve büyüyen projeler için gerekli bir araçtır.

Peki bu aracı nasıl ekleriz? kullanırız?

Öncelikle bunu kullanmak için sitemizin Facebook üzerinde bir sayfasını oluşturmak gerekiyor, bunu yaptığımızı varsayarak bundan sonraki aşamaya geçebiliriz.

http://www.facebook.com/facebook-widgets/fanbox.php linkine girerek, ilgili sayfayı seçin. Aşağıdaki resimdekine benzer bir sayfa karşımızda olacak, buradaki kutucukları işaretleyerek/işaretlemeyerek istediğimiz türü seçebiliriz, ilgili kodu almak için OTHER a tıklayıp açılan yerdeki kodu web sitemizin kodları arasına yapıştırmak yeterli olacaktır.

facebook-hayran-begen-kutusu-butonu

 

Projelerinizde Facebook ve benzeri sosyal medya araçlarını kullanmaya özen gösteriniz, böylece siteniz istediğinizden daha hızlı başkalarıyla paylaşılacaktır.

ITC | İlkteknoloji