WordPress’e Giriş

28 Kasım 2014 - 556 Okunma
WordPress’e Giriş
WordPress, Web Yayıncılığı yapmanın en kolay yollarından biridir. Bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni Açık Kaynak Kodlu, esnek yapısı ve devamlı geliştirilmesidir. WordPress kullanıcıları her geçen gün Yeni eklentiler üreterek sistemi daha etkili kullanmamızı sağlamaktadırlar. Geniş tema ve eklenti desteği sayesinde bize birden fazla çözüm yolu ve değişik görünümler sunmaktadır. Kolay kurulumu, genişletilebilmesi ve kullanımı sayesinde […]

WordPress, Web Yayıncılığı yapmanın en kolay yollarından biridir. Bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni Açık Kaynak Kodlu, esnek yapısı ve devamlı geliştirilmesidir.

WordPress kullanıcıları her geçen gün Yeni eklentiler üreterek sistemi daha etkili kullanmamızı sağlamaktadırlar. Geniş tema ve eklenti desteği sayesinde bize birden fazla çözüm yolu ve değişik görünümler sunmaktadır. Kolay kurulumu, genişletilebilmesi ve kullanımı sayesinde ilgili dökümanlara biraz göz atarak veya önsezilerimize güvenerek kavrayabilinecek bir sistemdir.

WordPress bir Weblog sistemidir. Internet üzerindeki günlüğümüz olarak açıklanan Weblog zamanla “We” kısmını atarak “Blog” olarak değişim geçirmiştir.

Eğer sizinde sunmak istediğiniz birşey varsa (Bu yazı, video, ses yada benzeri şeyler olabilir) WordPress ile bunları Internet üzerinde yayınlayabilirsiniz.

Yeterli seviyede Php bilginiz olması dahilinde WordPress’in çalışma prensibini kavrayarak, işleri kolaylaştıracak Eklentiler (Plugin) yapabilirsiniz ya da benzer şekilde XML veya HTML bilgisiyle daha önceden oluşturulmuş bir tema yerine, kendi temanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde Blog’unuzun tarzı doğrudan sizi yansıtacaktır.

ITC | İlkteknoloji