WordPress’e Giriş

Wordpress, Web Yayıncılığı yapmanın en kolay yollarından biridir. Bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni Açık Kaynak Kodlu, esnek yapısı ve devamlı geliştirilmesidir.

WordPress kullanıcıları her geçen gün Yeni eklentiler üreterek sistemi daha etkili kullanmamızı sağlamaktadırlar. Geniş tema ve eklenti desteği sayesinde bize birden fazla çözüm yolu ve değişik görünümler sunmaktadır. Kolay kurulumu, genişletilebilmesi ve kullanımı sayesinde ilgili dökümanlara biraz göz atarak veya önsezilerimize güvenerek kavrayabilinecek bir sistemdir.

WordPress bir Weblog sistemidir. Internet üzerindeki günlüğümüz olarak açıklanan Weblog zamanla “We” kısmını atarak “Blog” olarak değişim geçirmiştir.

Eğer sizinde sunmak istediğiniz birşey varsa (Bu yazı, video, ses yada benzeri şeyler olabilir) WordPress ile bunları Internet üzerinde yayınlayabilirsiniz.

Yeterli seviyede Php bilginiz olması dahilinde WordPress’in çalışma prensibini kavrayarak, işleri kolaylaştıracak Eklentiler (Plugin) yapabilirsiniz ya da benzer şekilde XML veya HTML bilgisiyle daha önceden oluşturulmuş bir tema yerine, kendi temanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde Blog’unuzun tarzı doğrudan sizi yansıtacaktır.

DAHA FAZLA İÇERİK

Cleaner WordPress Gallery Plugin Cleaner WordPress Gallery Plugin

25 Aralık 2014, Perşembe

PHP ile Merhaba Dünya PHP ile Merhaba Dünya

4 Aralık 2014, Perşembe

SİZDE YORUM YAPIN

Tempescope: Hava Durumunu Gösteren Cihaz

Tempescope: Hava Durumunu Gösteren Cihaz 3 Haziran 2015, Çarşamba

Android Öğreniyorum Android Dersleri

Android Öğreniyorum Android Dersleri 5 Mayıs 2016, Perşembe