WordPress’e Giriş

Wordpress, Web Yayıncılığı yapmanın en kolay yollarından biridir. Bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni Açık Kaynak Kodlu, esnek yapısı ve devamlı geliştirilmesidir.

WordPress kullanıcıları her geçen gün Yeni eklentiler üreterek sistemi daha etkili kullanmamızı sağlamaktadırlar. Geniş tema ve eklenti desteği sayesinde bize birden fazla çözüm yolu ve değişik görünümler sunmaktadır. Kolay kurulumu, genişletilebilmesi ve kullanımı sayesinde ilgili dökümanlara biraz göz atarak veya önsezilerimize güvenerek kavrayabilinecek bir sistemdir.

WordPress bir Weblog sistemidir. Internet üzerindeki günlüğümüz olarak açıklanan Weblog zamanla “We” kısmını atarak “Blog” olarak değişim geçirmiştir.

Eğer sizinde sunmak istediğiniz birşey varsa (Bu yazı, video, ses yada benzeri şeyler olabilir) WordPress ile bunları Internet üzerinde yayınlayabilirsiniz.

Yeterli seviyede Php bilginiz olması dahilinde WordPress’in çalışma prensibini kavrayarak, işleri kolaylaştıracak Eklentiler (Plugin) yapabilirsiniz ya da benzer şekilde XML veya HTML bilgisiyle daha önceden oluşturulmuş bir tema yerine, kendi temanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde Blog’unuzun tarzı doğrudan sizi yansıtacaktır.

DAHA FAZLA İÇERİK

Tempescope: Hava Durumunu Gösteren Cihaz Tempescope: Hava Durumunu Gösteren Cihaz

3 Haziran 2015, Çarşamba

4G Ne Zaman Başlayacak 4G Ne Zaman Başlayacak

15 Nisan 2015, Çarşamba

Php İmlerinin Kullanımı Php İmlerinin Kullanımı

3 Aralık 2014, Çarşamba

SİZDE YORUM YAPIN

Php ile Gerçek IP adresini Alma

Php ile Gerçek IP adresini Alma 10 Ağustos 2015, Pazartesi

PHP Fonksiyonları: Unset() Kullanımı

PHP Fonksiyonları: Unset() Kullanımı 20 Mayıs 2015, Çarşamba