WordPress’e Giriş

Wordpress, Web Yayıncılığı yapmanın en kolay yollarından biridir. Bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni Açık Kaynak Kodlu, esnek yapısı ve devamlı geliştirilmesidir.

WordPress kullanıcıları her geçen gün Yeni eklentiler üreterek sistemi daha etkili kullanmamızı sağlamaktadırlar. Geniş tema ve eklenti desteği sayesinde bize birden fazla çözüm yolu ve değişik görünümler sunmaktadır. Kolay kurulumu, genişletilebilmesi ve kullanımı sayesinde ilgili dökümanlara biraz göz atarak veya önsezilerimize güvenerek kavrayabilinecek bir sistemdir.

WordPress bir Weblog sistemidir. Internet üzerindeki günlüğümüz olarak açıklanan Weblog zamanla “We” kısmını atarak “Blog” olarak değişim geçirmiştir.

Eğer sizinde sunmak istediğiniz birşey varsa (Bu yazı, video, ses yada benzeri şeyler olabilir) WordPress ile bunları Internet üzerinde yayınlayabilirsiniz.

Yeterli seviyede Php bilginiz olması dahilinde WordPress’in çalışma prensibini kavrayarak, işleri kolaylaştıracak Eklentiler (Plugin) yapabilirsiniz ya da benzer şekilde XML veya HTML bilgisiyle daha önceden oluşturulmuş bir tema yerine, kendi temanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde Blog’unuzun tarzı doğrudan sizi yansıtacaktır.

etıketler blog web web 2.0 weblog wordpress wordpress e giriş wordpress kullanımı wp

DAHA FAZLA İÇERİK

Microsoft Band yok Satıyor Microsoft Band yok Satıyor

23 Aralık 2014, Salı

HTML5 Canvas Kullanımı HTML5 Canvas Kullanımı

31 Ocak 2015, Cumartesi

Beyinle yönetilen Biyonik Protez Kol Beyinle yönetilen Biyonik Protez Kol

25 Aralık 2014, Perşembe

SİZDE YORUM YAPIN