USB’de dosyaları gizleyen Virüsü Nasıl Silerim?

12 Ağustos 2015 - 507 Okunma
USB’de dosyaları gizleyen Virüsü Nasıl Silerim?
Son zamanlarda özellikle USB’lerden bilgisayarlara bulaşan ve usb’deki dosyaları gizleyen ve kendini kopyalayan bir Virüs bulunmakta. İlgili Virüs’ü silmek için başta USB’de dosyaları Exe yapan Virüsü nasıl silerim (Dosyalarıma zarar vermeden) yazımı öneriyorum ama bu size çare olmamışsa bu konuyu okumaya devam edin. İlk yazıda olan yöntemleri yaptınız virüs silindi ama dosyalar görünmüyorsa Başlat tıklayın Çalıştır […]

Son zamanlarda özellikle USB’lerden bilgisayarlara bulaşan ve usb’deki dosyaları gizleyen ve kendini kopyalayan bir Virüs bulunmakta.

İlgili Virüs’ü silmek için başta USB’de dosyaları Exe yapan Virüsü nasıl silerim (Dosyalarıma zarar vermeden) yazımı öneriyorum ama bu size çare olmamışsa bu konuyu okumaya devam edin.

İlk yazıda olan yöntemleri yaptınız virüs silindi ama dosyalar görünmüyorsa Başlat tıklayın Çalıştır üzerine şu kodu yazın “ cmd ” (tırnak işaretleri yazılmayacak) karşısına siyah bir pencere yani (Komut İstemi) penceresi gelecek.

cmd

 

Çıkan ekrana aşağıdaki kodu yazın. (Burada e: yazdığımız yere siz kendi flash belleğinizin sürücü harfini yazacaksınız)

attrib -h -r -s /s /d e:*.*

Yazdıktan sonra Enter’a basın. Yanıp sönen imlecin bi alt satıra inmesini bekleyin. Alt satıra inince belleğe girin, orada oluşan isimsiz klasörün içinde dosyalarınız görünüyor olmalı.

Eğer bu yöntem işe yaramamışsa

Demin cmd yazdığımız yere klasör seçenekleri (windows’unuz ingilizceyse folder settings)  yazın, Yukarıda ilgili dosyanın görünmüş olması gerek Enter’a basın. Gelen Ekranda Görünüm sekmesine tıklayın ve aşağıdaki resimdeki gibi ayar yapın.

klasor-secenekleri

 

Belleğimizin içine girdiğimizde Klasörlerimizin yerine gelmiş olduğunu görmüş olmamız gerekir.

Güncelleme: Böyle sorunlarla uğraşmamak için önceden önlem almak gereklidir. Bunun için size Bitdefender USB Immunizer‘i önerebilirim. İndirmek için Tıklayın.

Bir dahaki konuya kadar Sağlıcakla kalın.

 

ITC | İlkteknoloji