Uzak Masaüstünden Dosya Kopyalama

25 Aralık 2014 - 36 Okunma
Uzak Masaüstünden Dosya Kopyalama
Windows Uzak Masaüstü bağlantısı ile bağlandığımız uzak bilgisayardan yerel (kendi bilgisayarımıza) dosya transfer edebilmek için bir kaç ayar yapmamız gerekiyor. Uzak Masaüstü bağlantısının nasıl yapıldığını bildiğinizi varsayarak konuyu anlatacağım. İlk önce Uzak Masaüstü Bağlantısı (Remote Desktop Connection) nı açın ve gelen ekranda Seçenekler e tıklayın.   Burada sekmelerden Yerel Kaynaklara tıklayın. Bu sekmede en aşağıda […]

Windows Uzak Masaüstü bağlantısı ile bağlandığımız uzak bilgisayardan yerel (kendi bilgisayarımıza) dosya transfer edebilmek için bir kaç ayar yapmamız gerekiyor.

Uzak Masaüstü bağlantısının nasıl yapıldığını bildiğinizi varsayarak konuyu anlatacağım. İlk önce Uzak Masaüstü Bağlantısı (Remote Desktop Connection) nı açın ve gelen ekranda Seçenekler e tıklayın.

uzak-masaustu-001

 

Burada sekmelerden Yerel Kaynaklara tıklayın. Bu sekmede en aşağıda Diğer‘e tıklayın.

uzak-masaustu-ayarlar-002

 

Açılan pencerede Sürücüler kısmını check edin (işaretleyin) ve Uzak bağlantınızı sağlayın.

uzak-masaustu-suruculer-003

 

Bu ayarları yaptığınız takdirde Uzak Bağlantıdan varolan bilgisayara Kopyala/Yapıştır yardımıyla dosya atabilir, Bilgisayarım içinden yerel bilgisayar ın sürücülerine ulaşabilir ve daha kolay çalışabilirsiniz.

ITC | İlkteknoloji