Windows 10 Bedava Olabilir

Microsoft, Windows 10’un fiyatlandırma politikasında önemli bir değişiklik yapacağını duyurdu ancak değişikliğin ne olduğuna dair henüz detay veremeyeceğini açıkladı. Peki, bu bahsedilen değişiklik, Windows’un ücretsiz dağıtımının işareti olabilir mi?

Windows’un ücretini ödemek, teknoloji dünyasının en büyük problemi olagelmiştir. Geçen 20 yılda, korsan Windows kopyaları kullandıkları için çok sayıda kişi ve kurum telif haklarını ihlal davaları ile karşı karşıya kalmışken, Microsoft’un Windows’u ücreti karşılığında satma ısrarını diğer OS üreticileri takip etmediler ve bugün kullanıcıların ücret ödedikleri tek işletim sistemi olarak Windows kaldı. Mac OS X güncellemeleri, Chrome OS ve sayısız Linux dağıtımı ücretsiz dağıtılırken Microsoft yönetimi Windows 10’u hala eskisi gibi ücret karşılığında satıp satamayacaklarını düşünmeye başlamış olmalı.

Microsoft, Windows 10’u ücretsiz dağıtarak Windows ekosistemini güçlü tutmak ve ardından yazılım satarak ve satılan yazılımlardan komisyon alarak gelir elde etme yöntemini seçebilir zira Microsoft’un duyurduğu “tek Windows uygulama pazarı” da bu gelir modelini destekleyecek bir alt yapı sunuyor.

Yani bundan sonra Windows’un ücretini biz kullanıcılar değil, yazılımlarını satan yazılım üreticileri ödeyecek gibi görünüyor. Microsoft’un detayları açıklamasını merakla bekliyoruz.

Windows 10’un Teknik Önizleme Sürümünü İndirmek için Tıklayın

kaynak chip.com.tr

DAHA FAZLA İÇERİK

Windows 10’a Hazır olun Windows 10’a Hazır olun

12 Aralık 2014, Cuma

Php İmlerinin Kullanımı Php İmlerinin Kullanımı

3 Aralık 2014, Çarşamba

Android Öğreniyorum Android Dersleri Android Öğreniyorum Android Dersleri

5 Mayıs 2016, Perşembe

SİZDE YORUM YAPIN