Windows 10 Girişteki Şifreyi Kaldırma

22 Aralık 2015 - 800 Okunma
Windows 10 Girişteki Şifreyi Kaldırma
Microsoft, kullanıcıların veri güvenliğini sağlamak amacıyla Windows 10’da parola korumalı hesap oluşturma seçeneği ile geliyor. Bu aslında güzel bir sistemdir ama cihazınızı sizden başkası kullanmıyorsa pekte gerekli değildir. Her seferinde şifre girmek insanın canını oldukça sıkabilir. Bizde bu yazımızda bu Başlangıç şifresini nasıl kaldıracağımızı öğreneceğiz. Windows 10’da ister yerel hesap oluşturmuş olun, isterseniz de Microsoft […]

Microsoft, kullanıcıların veri güvenliğini sağlamak amacıyla Windows 10’da parola korumalı hesap oluşturma seçeneği ile geliyor. Bu aslında güzel bir sistemdir ama cihazınızı sizden başkası kullanmıyorsa pekte gerekli değildir.

Her seferinde şifre girmek insanın canını oldukça sıkabilir. Bizde bu yazımızda bu Başlangıç şifresini nasıl kaldıracağımızı öğreneceğiz.

windows 10 giriş şifresini kaldırma

Windows 10’da ister yerel hesap oluşturmuş olun, isterseniz de Microsoft hesabınız olsun şifre alanını mecburen girmek durumundasınız.

Eğer Aşağıdaki adımları takip ederseniz Windows’a şifresiz giriş yapabileceksiniz.

Klavyemizden Win + R (Win dediğimiz Soldaki CTRL’nin sağındaki pencere tuşu) tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıyoruz ve oraya control userpasswords2 yazıyor ve Tamam a tıklıyoruz.

win-r-giris-sifresi-kaldirma

Gelen ekranda Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir yazan kutucuğun yanındaki Tik işaretini kaldırıyoruz ve Uygula tuşuna basıyoruz.

kullanici-sifre-kaldirma-windows-10

Gelen ekranda Kullanıcı adımız otomatik olarak yazıyor alttaki kısımlara varolan şifremizi yazıp Tamam‘a basıyoruz.

sifre-yazma

Artık her açılışta şifremiz bize sorulmayacak ve otomatik olarak sisteme giriş yapılacak.

ITC | İlkteknoloji