Windows 10 Nasıl Kurulur?

5 Haziran 2015 - 769 Okunma
Windows 10 Nasıl Kurulur?
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ‘u hakkında yeni bir haber geldi. Teknik ön izleme sürümünün yayınından sonra bazı kullanıcılar Win10‘u sistemlerine yüklemede sorunlar yaşamışlar. Bende elden geldiğince bu sorunları aydınlatmaya çalışacağım. 30 Eylül’de tanıtılan Win10 için lisanslı Win 8.1 kullanıcıları için Win10 uyarısı geldi. Bu uyarıyla birlikte Eposta ile yeni güncelleme kurulduktan sonra Windows 10‘u […]

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ‘u hakkında yeni bir haber geldi. Teknik ön izleme sürümünün yayınından sonra bazı kullanıcılar Win10‘u sistemlerine yüklemede sorunlar yaşamışlar. Bende elden geldiğince bu sorunları aydınlatmaya çalışacağım.

30 Eylül’de tanıtılan Win10 için lisanslı Win 8.1 kullanıcıları için Win10 uyarısı geldi. Bu uyarıyla birlikte Eposta ile yeni güncelleme kurulduktan sonra Windows 10‘u ücretsiz bir şekilde indirebiliyoruz.

Microsoft kendi Blog’u üzerinden yaptığı açıklamada 29 Temmuz tarihinde Windows 10‘un kullanıcılara sunulacağı bildirildi.

Şimdi Yeni İşletim sisteminin Sistem Gereksinimlerini sizlerle paylaşalım;

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
  • Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
  • Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
  • Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

 

Windows 10 Kurulum

Windows 7 veya Windows 8 kullanıcısı iseniz Windows 10 temiz kurulumu için yapacaklarınız oldukça basit.

 

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/preview-download

Yukarıdaki linkteki siteye girin. Buradaki direktifleri izleyerek kolayca Windows 10‘a geçebilirsiniz. Eğer ben bunu ISO dosyaları indirerek yapacağım diyorsanız. Sitede 3. şıktaki ISO dosyalarını indirin e tıklayın.

windows-10-kurulumu

Açılan Sitede Dil olarak Türkçe‘yi seçeceğiz ve kendimize uygun olan sürümü indireceğiz. Dosya indikten sonra bu dosyayı bir DVD’ye veya Windows USB/DVD Download Tool gibi bir program kullanarak ISO dosyamızı bir USB belleğe yazdıracağız.

Yazdırma işleminin ardından USB belleğimizi bilgisayarımıza takıp, yeniden başlatacağız. Başlatma ekranı gelirken Bios Ayarlarına girip 1. Başlangıç cihaz seçeneğini USB olarak seçeceğiz. Ardından eğer herşey doğruysa sistem yeniden başlayıp Windows 10 kurulumuna geçecektir.

Şimdiden kolay gelsin. Sağlıcakla Kalın.

ITC | İlkteknoloji