3D Akıllı TV’ler Tarihe mi Gömülecek?

Yeni gelişmeler akıllı TV’lerde 3D özelliğinin yavaş yavaş ortadan kalkacağını gösteriyor. Bir döneme damgasını vuran 3D özelliği ilerleyen dönemde bu konudaki teknoloji devleri olan Samsung ve LG için pekte önemli bir özellik olarak görülmüyor.

Üreticiler şu sıralar akıllı TV üretiminde 4K Ultra HD çözünürlük, görüntü kalitesi ve HDR gibi özellikleri ilk sırada tutuyor. Çünkü tüketiciler TV satın alırken, çözünürlük ve Görüntü Kalitesine önem veriyorlar. Sanal gerçeklik dünyasının bir anda patlama yaşaması’da 3D teknolojisine darbe vurdu diyebiliriz.

Güney Koreli menşeli haber sitesi etnews de yapılan habere göre Samsung bu yıl tedarikçilere henüz 3D gözlük siparişi vermiş değil. Bu gelişme 3D işlevinin Samsung markalı televizyonlardan tamamen kalkacağı anlamına gelmiyor, ancak Güney Koreli şirketin 3D özelliğini akıllı TV’lerde daha az vereciği anlamına geliyor.

Benzer bir durum LG cephesinde de söz konusu. LG, 3D işlevinin akıllı televizyonlarda azaltmak istiyor. Şirket geçen yıl satışa sunduğu akıllı TV’lerin %40’ında 3D özelliğine yer verdi. Bu yıl ise üretim hattının %20’sinde 3D özelliği yer alacak. LG, 3D’den ziyade 3B’yi bir tercih olarak sunmak istiyor.

DAHA FAZLA İÇERİK

30+ Bedava Photoshop Actions 30+ Bedava Photoshop Actions

14 Aralık 2014, Pazar

CSS Nedir? Ne işe Yarar? CSS Nedir? Ne işe Yarar?

2 Aralık 2014, Salı

Cleaner WordPress Gallery Plugin Cleaner WordPress Gallery Plugin

25 Aralık 2014, Perşembe

SİZDE YORUM YAPIN